D6,1x7mm - N42 Neodym Zylinder Magnet - NiCuNi
Gesamtpreis: €250.00 *
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| From 5 | €0.50 * |
| From 10 | €0.45 * |
| From 50 | €0.40 * |
| From 250 | €0.32 * |
| From 1000 | €0.27 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Delivery time approx. 3-10 working days
- Order number: DZ-006.1-007-N
- Open text field 1: 101090
Product information "D6,1x7mm - N42 Neodym Zylinder Magnet - NiCuNi"
| Technical data | |
|---|---|
| Product Code: | DZ-006.1-007-N |
| Shape: | Disc |
| Diameter: | 6.1mm |
| Thickness: | 7mm |
| Tolerance: | +/-0.1mm |
| Material: | NdFeB |
| Magnetisation Grade: | N42 |
| Magnetisation Direction: | axially through 7mm |
| Max. Temperature: | 80°C |
| Coating: | nickel plated (Ni-Cu-Ni) |
| Weigth: | 1.5g |
Viewed